Nowoczesne konstrukcyjnie modele kamer szybkoobrotowych: GV-SD2301 i GV-SD2411

Wprowadziliśmy do sprzedaży bardzo nowoczesne konstrukcyjnie modele kamer szybkoobrotowych: GV-SD2301 i GV-SD2411. Oferują one odpowiednio 20-krotny i 30-krotny zoom optyczny, rozdzielczość FullHD oraz płynność strumienia wideo nawet do 60 klatek/s.

Nowe kamery GV-SD2301 i GV-SD2411 wyposażone są w bardziej czuły przetwornik, umożliwiający skuteczny monitoring przy słabszym poziomie oświetlenia. Drugą istotną zmianą jest możliwość obserwowania sceny pod znacznie większym kątem pionowym. Typowo kamery obrotowe dysponują zakresem od 0 do 180 stopni, czyli np. "od horyzontu do horyzontu", podczas gdy te nowoczesne kamery można ustawić "ponad horyzont", tzn. od -20 do 200 stopni.

Ważnym elementem nowych kamer jest system zasilania kamery w trybie High PoE, czyli tym samym kablem, którym dostarcza obraz, dźwięk i sterowanie (wszystko w jednym kablu UTP kat. 5e o długości do 100m). System ten wciąż nie jest obowiązującym standardem, jednak wielu producentów oferuje już urządzenia tego typu. Inne często spotykane określenia dla nowego systemu zasilania to PoE++, HPoE++, HiPoE, itp.

Nowe kamery pobierają max 60W / 2A i w przypadku trybu zasilania High PoE musi być podłączona do specjalnego zasilacza GV-PA901 (56VDC, 90W, 1600mA). Producent deklaruje, że kamerę można zasilić na kablu kat. 5e o długości do 100m.

Oczywiście nadal możliwe jest zasilanie kamery ze źródła 24VAC lub 24VDC.

Wygląd i konstrukcja kamer są zupełnie inne w stosunku do poprzednich modeli GV-SD220. Uchwyty ścienne to również zmienione konstrukcje (nie pasują). Jednak nie powinno to stanowić problemu, gdyż właściwe uchwyty ścienne są dostarczane w komplecie z nowymi kamerami. Adaptery słupowe, narożne i inne, są zgodne z nowymi konstrukcjami.

Niezmiennie wszystkie kamery szybkoobrotowe z serii GV-SD mogą pracować już przy temperaturze -40 stopni. Są również odporne na wandalizm i warunki atmosferyczne, a zatem mają certyfikaty na klasę szczelności IK67 i klasę odporności mechanicznej IK10.