Nowoczesna super-czuła kamera FullHD typu pinhole

Wprowadziliśmy do cennika super-czuły model o rozdzielczości FullHD, z wbudowanym mikrofonem: GV-UNP2500. W kamerze IP typu pinhole przetwornik HD CMOS jest zintegrowany z miniaturowym obiektywem szerokokątnym. Taki zespół połączony jest kilkumetrowym przewodem do głównego modułu kamery IP o rozmiarach małego dysku twardego 2.5".

Dzięki oddzieleniu zintegrowanego przetwornika z obiektywem od głównego modułu megapikselowej kamery IP uzyskano punkt kamerowy o niezwykle małych rozmiarach oraz zwartej kompaktowej budowie, pozwalający na bardzo łatwą instalację w miejscach, w których do tej pory można było stosować tylko słabej jakości kamery analogowe typu pinhole.

Jest to zatem kamera specjalizowana, przeznaczona do montażu w ukrytych, trudno dostępnych miejscach, narażonych na niesprzyjające warunki środowiskowe. Moduł kamery i połączenia sieciowe należy zainstalować w bezpiecznym miejscu, jednak moduł obiektywu może być wyniesiony do innej lokalizacji, na kablu dochodzącym do 10m długości.

Kamery IP typu pinhole można stosować m.in. w następujących aplikacjach:

   - wnętrza maszyn (podgląd procesów technologicznych)
   - automaty sprzedające, np. bilety, napoje, przekąski itp.
   - bankomaty
   - kioski
   - roboty i pojazdy inspekcyjne (kanalizacja, rurociągi, miejsca trudnodostępne)
   - roboty i pojazdy saperskie
   - dyskretna obserwacja i inwigilacja pomieszczeń, pojazdów, miejsc szczególnych, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych kamer.

Nasze testy praktyczne wykazały, że miniaturyzacja obiektywu i znacząca długość przewodu, nie wpływają negatywnie na jakość generowanego obrazu, która nie odbiega od kamer o standardowych wymiarach (!). Rejestrowane jest pełne 30 klatek/s w rozdzielczości FullHD 1920x1080 w wysokiej jakości kompresji H.264, oraz dźwięk w standardzie AAC, z wykorzystaniem wbudowanego mikrofonu.

Warto zwrócić uwagę na to, że uszkodzenie lub kradzież obiektywu nie powoduje utraty danych zapisanych na karcie SDHC / SDXC zainstalowanej w wyniesionym module kamery. Ponadto, istnieje możliwość dokupienia nowego (takiego samego lub innego) obiektywu, gdyż podłącza się go poprzez złącze RJ12.

Kamera umożliwia nagrywanie nie tylko na karcie SDHC/SDXC, ale również na sieciowym dysku NAS, lub na dowolnych rejestratorach z serii GV i PV, oraz innych, zgodnych z protokołem ONVIF Profile S.

W zestawie z kamerą bezpłatnie dostarczane jest niezwykle zaawansowane 32-kamerowe oprogramowanie serwerowe GV-NVR i GV-VMS oraz aplikacje klienckie GV-ERM i GV-EYE dla platform i urządzeń Windows, Apple i Android.