Kamery obsługujące technologię P-Iris

Informujemy, że wszystkie kamery z serii GV-BX, GV-BL, GV-EVD i GV-EFD (z nielicznymi wyjątkami) dostarczamy w wersji obsługującej nowoczesne obiektywy z automatyczną przesłoną sterowaną w technologii P-Iris.

Wkrótce pozostałe serie kamer również będą modernizowane w tym kierunku. Poprzez bardzo dokładną regulację przesłony, sterowanie typu P-Iris umożliwia maksymalne poprawienie kontrastu, głębi i ostrości obrazu wysokiej rozdzielczości, w każdych warunkach oświetleniowych.

 

Jednym z problemów występujących w stosowanym od lat sterowaniu typu DC był brak istotnej informacji zwrotnej o dokładnym położeniu otworu przesłony. Rozwiązaniem tego problemu jest właśnie technologia P-Iris, bazująca na precyzyjnym silniku krokowym i oprogramowaniu firmware wbudowanym w kamerę IP.

 

W przypadku kamer typu box z serii GV-BX oprogramowanie firmware jest tak skonstruowane, że można je ustawić w tryb sterowania DC lub P-Iris, w zależności od posiadanego typu obiektywu. Warto jednak zaznaczyć, że starsze wersje tych kamer, dostarczone w 2015 roku lub wcześniej, nie obsługują obiektywów typu P-Iris (opcja w oprogramowaniu firmware jest nieaktywna).

 

Jednocześnie zwracamy uwagę, że nowe wersje kamer mają obiektywy P-Iris o nieco innej ogniskowej, niż starsze wersje z obiektywami DC (np. 2.8-12mm zmieniono na 3-10.5mm).