Kamera GV-BX12201 o rozdzielczości 12MP już w sprzedaży

Wprowadziliśmy do sprzedaży nowoczesną kamerę sieciową GV-BX12201 typu box umożliwiającą rejestrowanie płynnego obrazu wideo 15 kl./s z rozdzielczością 12MP (4000x3000 pikseli) w kompresji H.264. Obraz w rozdzielczości UltraHD 8.0MPix (3840x2160) rejestruje aż przy 30 kl./s.

Kamera jest przeznaczona do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych (wymagana obudowa), dostarczana w komplecie z wysokiej klasy obiektywem o zmiennej ogniskowej 4.1-9mm. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o obserwacji dużych scen (poziomy kąt widzenia 109 stopni) na wysokim poziomie szczegółowości (np. numery rejestracyjne na parkingach, twarze w centrach handlowych i na imprezach masowych), ale z powodzeniem można je wykorzystywać do innych projektów, np. widoków panoramicznych lub czytania małych napisów z kilku metrów, identyfikowania dokumentów, czy nominałów banknotów.

Uzyskiwanie wysokiej jakości obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy, umożliwia nowoczesny czuły przetwornik 1/1.7", mechaniczny filtr podczerwieni, szeroki zakres dynamiki WDR, kompensacja światła tylnego BLC, cyfrowa redukcji szumu DNR.

Urządzenie umożliwia dwukierunkową komunikację audio z punktem kamerowym. Ma wbudowany mikrofon i umożliwia podłączenie zewnętrznego mikrofonu oraz głośnika.

Ze względu na wymaganą moc obliczeniową potrzebną do przetwarzania tak wysokiej rozdzielczości, urządzenie ma wbudowane więcej układów elektronicznych, a tym samym jest większe (dłuższe) od wcześniejszych kamer z serii BX. Dodatkowym atutem w stosunku do wcześniejszych wersji jest możliwość zasilania nowej kamery ze źródła 24VAC.

Warto wspomnieć, że rejestratory i stacje monitorowania dla kamer 12MP muszą być również wyposażone w odpowiednio szybkie procesory i zapas pamięci operacyjnej.