Kamera hemisferyczna o rozdzielczości 12MP już w sprzedaży

Wprowadziliśmy do sprzedaży nowoczesną kamerę sieciową GV-FER12203 typu fisheye umożliwiającą rejestrowanie płynnego obrazu wideo 15 kl./s z rozdzielczością 12MP (4000x3000 pikseli) w kompresji H.264. Obraz w rozdzielczości UltraHD 8.0MPix (2896x2768) rejestruje aż przy 25 kl./s.

Kamera jest przeznaczona do zastosowań wewnętrznych lub zewnętrznych. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o całodobowej dookólnej obserwacji dużych scen na najwyższym poziomie szczegółowości (np. identyfikacja osób w rozległych centrach handlowych, czy na imprezach masowych).

Uzyskiwanie wysokiej jakości dookólnego obrazu typu fish-eye zarówno w dzień, jak i w nocy, umożliwia nowoczesny czuły przetwornik 1/1.7", mechaniczny filtr podczerwieni, zintegrowany adaptacyjny dookólny promiennik podczerwieni o zasięgu 30 m, szeroki zakres dynamiki WDR, świetny stosunek signału do szumu S/N 52 dB i funkcja cyfrowej redukcji szumu DNR.

Urządzenie umożliwia dwukierunkową komunikację audio z punktem kamerowym. Ma wbudowany mikrofon i umożliwia podłączenie zewnętrznego mikrofonu oraz głośnika (złącza typu mini-jack 3.5mm).

Wbudowane złącze mini-USB umożliwia podłączenie interfejsu komunikacji bezprzewodowej WI-FI. Podłączenie dysku twardego USB jest w obecnej wersji firmware nieaktywne. Funkcja nagrywania na dysku twardym USB i kartach SD zostanie udostępniona w kolejnych wersjach firmware.

Kamera ma certyfikat odporności mechanicznej IK10+, szczelności IP67 i działa w szerokim zakresie temperatur od -40 do +50 stopni C.

Rejestratory i stacje monitorowania dla kamer 12MP muszą być wyposażone w odpowiednio szybkie procesory i zapas pamięci operacyjnej.