Dysk sieciowy typu NAS dla kamer IP

Wprowadziliśmy do sprzedaży dysk sieciowy typu NAS (Network Attached Storage). Urządzenie tego typu odbiera przez sieć IP bezpośrednio od kamer IP strumienie wideo i zapisuje je na wewnętrznych dyskach twardych, z reguły zainstalowanych w kieszeniach. Obraz wideo odebrany od kamer IP nie jest ani analizowany pod kątem alarmów, ani retransmitowany do użytkowników systemu - dysk sieciowy realizuje wyłącznie zapis. Wszystkie urządzenia tego typu ze względu na swoją prostotę cechują się wysoką bezawaryjnością, bardzo małymi rozmiarami, wagą i niskim poborem prądu, oraz oczywiście atrakcyjną ceną.

 

 

W najprostszym systemie monitoringu bazującym wyłącznie na kamerach IP i dyskach sieciowych, obrazy wideo na żywo użytkownicy muszą pobierać bezpośrednio z kamer, co mocno ogranicza liczbę jednoczesnych połączeń, czyli użytkowników systemu. Odtwarzanie nagrań zapisanych na dyskach sieciowych użytkownicy realizują przy pomocy przeglądarki internetowej, które w wielu przypadkach ograniczają interfejs graficzny, utrudniając użytkownikom podstawowe zadania, np. przeszukiwanie i eksportowanie nagrań, przeglądanie linii czasu itp.

 

W odróżnieniu od typowych dysków sieciowych dostępnych na rynku, głównymi zaletami wprowadzonego urządzenia GV-NAS2008 jest niezwykle łatwa instalacja, możliwość użytkowania zdalnego za pomocą przyjaznego polskojęzycznego oprogramowania dla urządzeń mobilnych iOS i Android, oraz dla 64-bitowych komputerów z systemem Microsoft Windows i Apple MacOSX.

 

Dysk sieciowy GV-NAS2008 jest dedykowany do najmniejszych instalacji (od 1 do 8 kamer IP). Jednakże z powodzeniem może być stosowany również w skalowalnych systemach rozproszonych, w których wymagane są proste, tanie i bezawaryjne rejestratory instalowane w licznych odległych lokalizacjach (również w "nieprzyjaznych" miejscach), zdalnie zarządzane z centralnych stacji operatorskich IP bazujących na komputerach Microsoft Windows i Apple MacOSX.