Bezpłatne oprogramowanie GV-ERM następcą aplikacji MultiView do zdalnego podglądu

Nowe bezpłatne jednomonitorowe oprogramowanie GV-ERM (GV-Edge Recording Manager). Umożliwia ono zdalny podgląd na żywo i odtwarzanie nagrań z kamer IP, wideoserwerów IP, a także produkowanych przez nas rejestratorów i serwerów rejestrujących bazujących na oprogramowaniu firmy GeoVision. Dostępne są dwie wersje oprogramowania ERM: dla systemu Microsoft Windows 7 lub nowszego, oraz dla systemu MacOSX 10.9 lub nowszego.

Obecnie w wersji 1.1.0.0 można już powiedzieć, że nowe oprogramowanie GV-ERM z powodzeniem zastąpiło stosowaną od wielu lat jednomonitorową aplikację MultiView do zdalnego podglądu kamer.

Uwaga: warunkiem zastosowania nowego oprogramowania GV-ERM jest posiadanie na serwerach i rejestratorach jednej z następujących zgodnych wersji oprogramowania serwerowego:

    GV-NVR w wersji 8.62 lub nowszej
    GV-VMS w wersji 14.10.1 lub nowszej
    GV-Recording Server w wersji 1.25 lub nowszej.

Oto najważniejsze różnice między nowym oprogramowaniem ERM i aplikacją MultiView starszej generacji:

    MultiView zestawia połączenia z nieco przestarzałą usługą Web, natomiast ERM zestawia połączenia z profesjonalnymi nowoczesnymi usługami typu Control Center, a co za tym idzie:
       - nie ma limitu przesyłania jednocześnie max 200 strumieni wideo
       - strumienie wideo automatycznie działają dwustrumieniowo, dzięki czemu pojawiają się i przełączają szybciej
       - strumienie są skalowane dynamicznie do rozmiaru okna kamery i okna aplikacji, co znacząco obniża zużycie pasma sieciowego w trakcie jednoczesnego przesyłania wielu obrazów wideo


    Interfejs ERM (tzw. okienkowy) jest niezależny od rozdzielczości ekranu, dlatego umożliwia przesuwanie i zmniejszanie okna aplikacji, funkcję "przeciągnij i upuść", obracanie obrazów z kamer, a tym samym bardzo elastyczną konfigurację widoku


    ERM umożliwia jednoczesne wyświetlenie nawet 64 kamer na monitorze (wyłącznie w wersji płatnej GV-ERM/64 - zobacz cennik)
    ERM zawiera szczegółowe informacje o kamerach, m.in. model, status nagrywania, adres fizyczny MAC
    ERM umożliwia ustawianie haseł i adresów dla wielu kamer IP jednocześnie
    ERM umożliwia ustawianie nazw kamer IP
    ERM umożliwia odtwarzanie nagrań z kamer i rejestratorów w uproszczonym oknie typu "szybka powtórka" (ale umożliwia dostęp do wszystkich nagrań)
    ERM jest dostępne w wersji dla komputerów firmy Apple.

Obecnie (wrzesień 2015) jedyną funkcją, której nowe oprogramowanie ERM nie posiada w stosunku do starszego oprogramowania MultiView, jest zapisywanie układów kamer. W przyszłości prawdopodobnie funkcja ta zostanie dodana do aplikacji ERM.

Warto wiedzieć, że oprogramowanie GV-ERM umożliwia także zarządzanie nagrywaniem wideo na kartach pamięci (SD/SDHC/SDXC) i dyskach sieciowych (NAS) podłączonych do kamer IP, oraz dyskach podłączonych do wideoserwerów (VS), rejestratorów sieciowych (NVR/VMS) i serwerów rejestrujących (RS). Wszelkie operacje na urządzeniach zdalnych przeprowadzane są w tym oprogramowaniu z użyciem nazwy użytkownika, hasła i zgodnie z poziomem uprawnień przypisanym temu użytkownikowi lokalnie na urządzeniu lub zdalnie na serwerze uwierzytelniania.